środa, 14 sierpnia 2013

Kurier, czyli odbierz sobie paczkę sam


źródło:http://kurier.dobiur.pl/wp-content/uploads/2012/03/kurier.jpg


Ja to mam chyba pecha do dostarczyciela wszelkiego rodzaju przesyłek.

Kupuję dużo i często przez internet, skazana więc jestem na wszelkiego rodzaju dostarczycieli paczek.
O mojej przygodzie z Pocztą Polską pisałam już tutaj: http://myszowataa.blogspot.com/2013/07/poczta-polska.html. Tym razem nie poczta, a kurier zalazł mi za skórę.

Właściwie od dawna mocno denerwuje mnie cała sytuacja z kurierami. Niezależnie od firmy
(oczywiście są lepsze i gorsze, w większości jednak jestem zawiedziona usługami). Mianowicie denerwuje mnie wiecznie powtarzająca się historia, kiedy jestem w pracy - dzwoni telefon:

Kurier: Dzień dobry, jestem właśnie pod pani blokiem, mam paczuszkę, ale pani nie ma.
Ja: No co pan nie powie ( przecież wiem chyba!).
Kurier: I co teraz zrobimy?


I co mamy zrobić? Nie znam planów sąsiada, tzn. czy jest aktualnie w domu, z resztą niezręcznie mi zawracać głowę miłemu, starszemu panu (naprawdę często jest do mnie przesyłka). Kurier mówi, że będzie w takim razie następnego dnia, w godzinach takich jak dzisiaj. Super 13-15 !!!!!!!!! Mam wziąć dzień wolny?! Czy ja jestem jakaś nienormalna, czy przeciętny Kowalski pracuje w godzinach 8 - 16? Czy kurier to usługa tylko dla bezrobotnych i emerytów?

Super, że wybuliłam 25 zł za przesyłkę i muszę teraz po nią jechać sama, do centrali, która jest oddalona od mojego miejsca zamieszkania chyba z 40 km. Naprawdę mnie to cieszy.

Nawet jak zaznaczam w opisie, że proszę o wcześniejszy kontakt kuriera, to wcześniejszy najwyraźniej traktowany jest jako minuta po naciśnięciu domofonu!

Jestem zła..:)

1 komentarz:

  1. Też miewam dziwne historie z kurierami. Jednak to im powinno zależeć na dostarczeniu przesyłki (często dostają prowizję). Albo w ogóle nie dzwonią i się znikąd pojawia awizo, albo dopiero jak pocałują klamkę to przedzwonią. Plusem jest, że z czasem kurierzy uczą się na błędach i grzecznie dzwonią rano z pytaniem "czy będzie pan w domu?". Może Ci z Twojego rejonu też z czasem się nauczą.

    OdpowiedzUsuń